Kaş Kontür Uygulama

Kaş Kontür Nedir ?

Kaş Kontür, Kaşlar ve mimiklerin ifade edilmesi için yüzdeki en önemli yerlerden biridir. Bir kişinin kaşlarına bakarak kolayca sinirli, mutlu, kızgın ya da üzgün olduğuna dair duygusal çıkarımlar yapılabilir.

Rezervasyon
Yapın
Sevdiğinize
Hediye edin

Kaş Kontür Nedir?

Kaş Kontür, Kaşlar ve mimiklerin ifade edilmesi için yüzdeki en önemli yerlerden biridir. Bir kişinin kaşlarına bakarak kolayca sinirli, mutlu, kızgın ya da üzgün olduğuna dair duygusal çıkarımlar yapılabilir. Yani kaşlar için bir anlamda duyguların ve karakterin ifade şekli denilebilir. Her kadının kaş şekli birbirinden farklıdır.
Rengi, gürlüğü, şekli, yüze uygunluğu ya da kavisi değişik hallerde olabilir. Kimi durumlarda da kaşlar istenilen belirginlikte olmayabilir ya da çok seyrek gözükebilir. İşte böyle bir durumda kurtarıcı olarak, doğal ve kalıcı makyaj yöntemlerinden biri olan kaş kontürüne başvurulur.
Öncelikle kaşları istenilen şekle getirme; yüze uygunluk, belirginlik, gürlük vs. durumlarına uygun hale getirme işlemi olan kaş kontürü evde tek başına uygulanabilen bir yöntem değildir. Kaş kontürü en az 2 yıl dayanıklı olmak üzere, mutlaka uzman bir kişi tarafından uygulanmalıdır.

Peki kaş kontürünü kimler yaptırabilir;
Doğuştan kaşlarında şekil bozukluğu olanlar ve renk problemi yaşayanlar,
Yanlış kaş alımına bağlı olarak kaşlarını küstürmüş olanlar, kaşları seyrekleşenler,
Kaşlarına daha fazla kavis vermek isteyenler,
Kaşları yüzünden ifade bozukluğu yaşayanlar. Örneğin sürekli küskün bir ifadeye sahip olanlar,
Kaza durumlarında, örneğin yanık ve yaralanmalarda kaşlarını kaybedenler,
Makyaj yapmak konusunda problem yaşayanlar. Örneğin, elleri titreyen insanların kaşlarını alması, kaşlarına şekil vermesi kolay değildir
. Kaş kontürü yapılmadan önce tropikal lokal anestezi yapılır ve kontür çok ince uçlu bir iğne sayesinde kişinin kaş bölgesine, derinin üst tabakasına uygulanır. Buradaki amaç kaş kontürü yaptıran kişinin kendi kılıyla aynı yönde doğal çizgiler atılmasıdır..

Kaş Kontür Yöntemleri

Kaş tasarımın çizilmesi ve sonrasında ise kaşların kalıcı makyaj boyaları ile boyanması
Kaş tasarımının çizilmesi ve sonra aynı kaş kılı varmış gibi çizgilerle şekiller verilmesi
Kaş tasarımının çizilmesi ve sonrasında ise gölgelendirmeler yaparak kaşları belirginleştirme.
Kaş kontür yaptırmadan önce mutlaka bir bilene danışmanızda herzman fayda vardır, Biz Riva Kuafor olarak size her konuda yardımcı olmaktan memnuniyet duyarız, Kaş kontürü ile ilgili tüm soru ve aklınıza takılan herşeyi Güzellik departmanımıza danışarak bilmeniz gereken herşeyi size anlatmaktan memnuniyet duyarız.

Microblading Gerçek Kıl ile Kalıcı Kaş Nasıl Yapılır?

Microblading kalıcı kaş tekniği 3D kıl tekniği olarak da bilinir. Bu yöntem sayesinde oluşturulan kaşların normal kaşlardan ayırt edilmesi çok zordur. Kaşların seyreklik durumuna göre uygulanan microblading kalıcı kaş yöntemi kaşların yoğunlaştırılmasını, şekil verilmesini ve efektlenmesini içerir. Bu yöntem genellikle ekim yapılamayan durumlarda geçerlidir. Microblading kalıcı kaş tekniği tamamen steril ortamlarda gerçekleşir ve bir kullanımlık iğnelerle uygulanır. İşlemde uygulanacak renkler ve mineraller hemen derinin altına yerleştirilir. Bu maddelerin tüm dermatolojik testleri yapılmıştır ve hiçbir alerjik reaksiyona yol açmayacağı kanıtlanmıştır. Microblading kalıcı kaş tekniği manuel olarak uygulanır ve kaş kontürleri arasında en doğal yöntem olarak bilinirler. Uygulama hücre fonksiyonlarına bağlı olarak 3 ila 5 sene içerisinde yok olur. Yani işlem tamamen organiktir.

Kalıcı Kaş Teknikleri

Kadınların bir türlü istediği şekle sokamadığı, belirli nedenlerle kaşların uzamadığı ve yüz hattına uygun olmayan kaşlar için artık kalıcı kaş teknikleriyle şekilsel ve işlevsel çözümler sunulabiliyor. Uzmanların kontrolünde gerçekleşen kalıcı kaş teknikleri isteğe ve uzmanın önerisine göre çeşitli şekillerde yapılabiliyor. Bu kalıcı teknikleri;
Kıl tekniği ile kalıcı kaş kontürü
Micro pigmentasyon (Bu işlem kalıcı makyaj olarak adlandırılıyor)
Kaş şekillendirilmesi / Kaş dövmesi olarak isimlendirilebilir.
Uygulamanın yapılma biçimi ve çeşidine göre kaşlar 2 ila 5 yıl arasında bir sürede kalıcı bir şekilde, istenilen halde durur. Kaşların bu süre içerisinde dış etmenlerden mümkün olduğu kadar korunması önemlidir.


Kaş Kontür Uygulama

Kaş Kontür Uygulama Videomuz.

Kaş Kontür Uygulaması Deneyimli Uzmanlar Tarafından Yapılmalıdır. Kaş Kontür Uygulaması Uygulamamız.

Rezervasyon
Yapın
Sevdiğinize
Hediye edin