Selülit Tedavisi Uygulama

Lazerle Selülit Tedavisi

Lazerle Selülit tedavisi yöntemi, selülit görünümünü kalıcı olarak iyileştirebilen bir tedavi yöntemidir. Photomology adı verilen teknoloji ile selülit tedavisinde kalıcı sonuçları sağlamaktadır.

Rezervasyon
Yapın
Sevdiğinize
Hediye edin

Lazerle Selülit Tedavisi

Bu sistem 4 ana unsurdan oluşur. Işık enerjisi, dinamik lazer, vakum enerjisi, ve mekanik masaj. Işık enerjisi ile formu bozulan, aşırı büyümüş yağ hücreleri geçirgen bir hale getirilir. Geçirgenleşen yağ hücrelerindeki fazla yağ dinamik lazer ile akışkan, sıvı hale getirilir ve yağ hücrelerinin sağlıklı formuna dönmesi sağlanır. Akışkan bir hale gelen fazla sıvı yağ, vakum ve mekanik masaj ile lenf kanallarına yönlendirilir ve buralardan böbreğe kadar giderek vücuttan atılması sağlanır. Böylece, uygulamanın yapıldığı bölgede sıvı dolaşımı sağlanır, kolajen üretimi hızlanır ve yağ hücreleri sağlıklı formlarına kavuşarak deri yüzeyindeki selülit görüntüsü iyileşir. Kolajen üretiminin hızlanması ile de deri yüzeyi daha pürüzsüz ve sıkı bir görünüm kazanır.

Selülit Tedavisi Diğer Yöntemlerden Farkı?
Varolan diğer selülit bakımı yöntemlerinde kullanılan tüm yöntemlere ek olarak iki farklı dalga boyundaki ışık enerjisi ve Photomology* adı verilen yöntem ile kalıcı etkiler sağlayan ve selülit görünümünü iyileştiren bir uygulamadır.

Photomology

Photomology bir selülit tedavi yöntemidir. Bu yöntem, deri altındaki yağı ve selüliti, dinamik lazer, ışık enerjisi ve vakumlu masaj kullanarak hücreleri orijinal formuna geri getirmek ve metabolizmayı hızlandırmak suretiyle tedavi eden bir yöntemdir. Bu tedavi şu şekilde gelişir: • Hücre davranışının modifikasyonu • Normal hücre aktivasyonunun sağlanması • Doku fonksiyonlarının geliştirilmesi

Lazerle Selülit Tedavisi ne kadar sürüyor ve herhangi bir yan etkisi var mı?

Tedavi edilecek bölgeye göre uygulama protokolü belirlenir. Tedavi süresince tedavi edilen bölgede karıncalanma ve bölgede hafif bir ısı hissedilmektedir. Sadece tedavi edilen bölgede hafif kızarıklık ve çok hafif küçük morluklar olarak sıralanabilecek yan etkiler tedaviden sonraki yarım saat içinde geçmektedir.

Mekanizma Çalışma Şekli Nasıldır?

Photomology selülit tedavisinde (915nm) boyundaki dinamik lazer ve (650nm) boyundaki ışık enerjisini vakumlu masaj ile birleştirerek kullanır. Bu yenilikçi yaklaşım pek çok tedavi yönteminin tek başına yapamadığı etkiyi göstermekte ve etkileyici sonuçlar sağlamaktadır.

Photomology™ teknolojisini oluşturan 4 ana esas aşağıda belirtilmiştir:

915 nm dalga boyundaki ışık deri altındaki yağ tabakasına ulaşır ve yağ tarafından emilir. (Bkz. Şekil 1-2) Yağ hücreleri tarafından emilen enerji yağ hücrelerinin ısısını artırır ve böylece sıvılaşmasını sağlar. 650 nm dalga boyundaki ışık yağ hücrelerinin geçirgenliğini artırarak sıvılaşan yağın doku aralarındaki boşluğa akmasını sağlar. (Bkz. Şekil 1-3). Buna ek olarak, bu ışık boyu kolajen üretimini tetikler, lenfatik dolaşımı ve kan dolaşımını hızlandırır. Merdanelerden gelen baskı hücrelerden akan sıvı yağın doku aralarındaki sıvı ile birlikte lenfatik sisteme yönelmesini sağlar. Böylece yağ dokularının boyutu küçülerek formu düzelir ve normal hücre aktivasyonu sağlanır Vakum ise dokuları düzleştirerek ışığın dokuya ulaşmasını sağlar ve deriye masaj yapar.

Işığın Dokuya Ulaşmasında Vakumun Etkisi

Buna ek olarak 650 ve 915 nm dalga boylarındaki ışık ile kan dolaşımındaki hızlanma, lenfatik dolaşımın hızlanması ve hücresel anlamda metabolizmanın hızlanması sağlanır. Ayrıca bu ışık boylarının açığa çıkmasıyla kolajen oluşumu artar ve dermisin kalınlaşarak yeni selülit oluşumunu geçici olarak engeller.


Selülit Tedavisi Uygulama

Selülit Tedavisi Uygulama Videomuz.

Selülit Tedavisi Deneyimli Uzmanlar Tarafından Yapılmalıdır. Selülit Tedavisi Uygulamamız.

Rezervasyon
Yapın
Sevdiğinize
Hediye edin